beylikdüzü escort
Kabak Tatlısı

Sosyal paylaşım ağınızda paylaşın:

Veya bu URL'yi kopyalayıp paylaşabilirsin

Malzemeler

1 Kg Balkabağı
3 Su Bardağı Şeker

Kabak Tatlısı

  • Orta Kolaylıkta

Malzemeler

Açıklamalar

Paylaş

Kış mevsiminin sevilen lezzeti bal kabağının, bağışıklığı güçlendirmeden bağırsak hareketlerini hızlandırmaya, tok tutmadan cildi güzelleştirmeye kadar pek çok faydası bulunmaktadır. Balkabağı potasyum, demir, sodyum, fosfor, kalsiyum içerdiği için kemik gelişiminde oldukça önem teşkil eder. Ayrıca çok önemli bir özelliği de antioksidan olmasıdır.

Balkabağı ile yapılacak farklı tarifler arayanlar “balkabağı pudingi” tarifime buradan ulaşabilirsiniz.

Gelelim kabak tatlısı tarifimize …

 

(Visited 579 times, 1 visits today)

Adımlar

1
Tamam

Bal kabaklarınızın çekirdeklerini çıkartıp yeşil ve sert kısımlarını soyduktan sonra iki parmak kalınlığında dilimleyin.

2
Tamam

Kabak dilimlerinizi bol suda yıkadıktan sonra tencereye yerleştirin ve üzerine şekeri dökün, tencerenin kapağını kapatarak yaklaşık 1-2 saat kabakların su salmasını bekleyiniz. Kabaklar cinsine göre suyunu kısa sürede salmayabilir. Bu durumda su ilave ederek pişirebilirsiniz.

3
Tamam

Suyunu bırakan kabakları kısık ateşte pişirelim. Pişen kabaklarınızı ılıklaştıktan sonra dikkatlice servis tabaklarına alın. Üzerlerine ince çekilmiş ceviz içlerini veya fındık serpiştirdikten sonra servis edebilirsiniz. İsteyenler kaymak ile de servis yapılabilir. Afiyet olsun.

Derya Bektaş

Gıda Mühendisi - Yemek Yazarı

eti cin kek
önceki
Eti Cin Kek
haşhaşlı kurabiye
sonraki
Haşhaşlı Kurabiye
eti cin kek
önceki
Eti Cin Kek
haşhaşlı kurabiye
sonraki
Haşhaşlı Kurabiye

Yorumunu ekle